Jak usunąć biały nalot, który osadził się na pokrywie dzbanka
Jak usunąć biały nalot, który osadził się na pokrywie dzbanka?
21 stycznia, 2021
Jak długo możemy przechowywać wodę przefiltrowaną?
21 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Czy filtry Dafi są zdrowe?

Czy filtry Dafi są zdrowe

Filtrowanie wody staje się wśród Polaków coraz częściej spotykanym nawykiem, a trend ten cieszy. Poniekąd wynika on z chęci oszczędzania, poniekąd zaś z ciągle rosnącej świadomości proekologicznej. Po co wszak kupować codziennie 2-3 butelki mineralnej wody w plastiku, skoro można nalać wody do dzbanka i po upływie ok. 2-3 minut cieszyć się miękką, pozbawioną niechcianych substancji, świeżą i zdrową wodą. Woda filtrowana w dzbankach nadaje się nie tylko do bezpośredniego picia, ale i do gotowania na niej potraw, przygotowywania kawy czy herbaty, a także do używania jej w żelazku czy w nawilżaczu powietrza. Na czym polega filtrowanie wody w dzbankach Dafi i czy jest to zdrowe?

Prosty i funkcjonalny dzbanek Dafi

ten, kto zaczął używać dzbanków Dafi, nie wraca już do kupowanie wody butelkowanej. Wie przecież, jak intuicyjnym i prostym urządzeniem jest dzbanek, który sprawia, iż w 2-3 minuty można mieć zdrową i czystą wodę z kranu zdatną do wypicia.

Budowa samego dzbanka składa się z kilku elementów: u góry jest pokrywa wraz z wyświetlaczem, który informuje użytkownika o zużyciu filtra i potrzebie jego wymiany; serce dzbanka to wkład filtrujący, który przypomina prostokątną kosteczkę- wnętrze filtra składa się z węgla aktywnego oraz żywicy jonowymiennej; dzbanek składa się ponadto z dwóch komór- w jednej znajduje się woda kranowa, która filtrem ścieka do drugiej komory na wodę przefiltrowaną. Do dzbanka wystarczy nalać kranówki i odczekać kilka minut, by woda przelała się przez filtr- gotowe!

Dafi ma w swojej ofercie wiele ciekawych dzbanków- ciekawych i wizualnie i pod względem praktycznych funkcji. Jednym z najbardziej eleganckich modeli jest szklany dzbanek CRYSTAL CLASSIK LED z elektronicznym wskaźnikiem wymiany filtra. Dzbanek ten może z powodzeniem służyć także jako estetyczne naczynie do serwowania wody na stole w jadalni.

Poza ciekawymi projektami samych dzbanków, Dafi oferuje nam także kilka opcji filtrów, które przefiltrują wodę dokładnie tak, jak tego oczekujemy i zgodnie z naszymi potrzebami. Wśród takich filtrów znajdziemy m.in:

– filtry standardowe z węglem aktywnym oraz żywicą jonowymienną, które skutecznie zmiękczają wodę, a także usuwają z niej wszelkie niechciane związki w tym chlor i jego pochodne,

– filtry Mg+, czyli filtry oczyszczające wodę kranową, a dodatkowo wzbogacające ją w magnez,

– filtry pH+ pozwalające uzyskać odpowiednie pH wody,

– filtry AGD+, którym głównym zadaniem jest zmiękczenie wody po to, by miękką użyć w urządzeniach małego AGD- np. w czajniku czy w żelazku lub nawilżaczu powietrza.

Czy filtrowanie wody jest zdrowe?

Oczywiście, że tak. Woda kranowa, choć przebadania, wciąż zawiera w sobie sporo zanieczyszczeń, które psują jej smak, zapach, a czasem są niezdrowe. Wkłady filtrów w dzbankach potrafią usunąć z kranówki takie niechciane składniki jak: lotne związki organiczne, pestycydy, herbicydy, benzen, związki trihalogenometanu, radonu oraz innych rozpuszczalników, metale ciężkie, a także wymieniony już chlor i jego pochodne. Przefiltrowana woda będzie odpowiednia dla każdego- zwłaszcza dla dzieci i niemowląt.